בלוג האמנות

 
טרנדים 2017 בעולם העיצוב

בכל שנה שוקדים חזאי הטרנדים בעולם על ניבוי המגמות המובילות בעולם העיצוב. תחזית זו באה לידי ביטוי בתחומי העיצוב השונים: אופנה, פנים, אדריכלות ועוד.
טבע ירוק רענן, מתכות מבריקות, זהב, אקלקטיות של מוטיבים מהעולם ובריחה מהמרוץ המודרני, הם חלק מהטרנדים של שנת 2017.
חברת פנטון העולמית, הכתירה את  הצבעים ירוק דשא/ תפוח/ קיווי כצבע המוביל לשנת 2017, לשנה של תקווה והתחדשות. צבע העונה לצורך אנושי בנופים טבעיים, בחיוניות וברוגע.
 
green
עם הירוק, מופיעים בעשיריה הפותחת של סקלת הצבעים הנבחרת, צבעים חמים כמו טרקוטה, חאקי וורוד רקפת.
לצד הטרנדים, השאיפה כיום בעולם עיצוב הבית, היא יצירת סגנון עיצוב אינדיווידואלי, המבטא באופן ייחודי את המשתמשים בו, בשילוב מגוון סגנונות עיצוב ובביטוי אומנותי ליצירת התמהיל הנכון והמקורי. תמהיל שכזה, מוצג במרכז  Home Design בנתניה אשר הרים כפפה צבעונית וייחודית, בניצוחו של האוצר גיל רויטר אשר יצא בפרויקט  My Home Design  המוצג עד ה31 למרץ 2017.
בפרויקט מוצגים 11 מיצגי פופ-אפ, בחיבור של החנויות במתחם עם מעצבים מתחומים שונים: פנים, סטייליסטים, הטקסטיל, המוצר והגרפיקה. המשתתפים עיצבו ויצרו בחללי קונספט זמניים פינות פנטזיה עם ביטוי אישי לגבי מגמות וטרנדים עדכניים, תוך המחשה מרעננת המבטאת את כוחו של העיצוב.
את הקונספט Jungle look Jungle book בחרה המעצבת לימור אורן לחברת ניקולטי כאשר היא מיישמת את טרנד הכנסת הטבע אל חלל המגורים, במסיבת טבע יפיפייה. המגמה היא הכנסת הטבע הביתה על מנת לרכך את סביבת חיינו הגדושה באלמנטים טכנולוגיים טורדניים.

 עיצוב: לימור אורן  צילום: יעל פרידמן 

סיון גולדפלד ומיטל אירני – שתי אחיות מעצבות. בוחרו למותג רוזטו צמדי ניגודים בנושא החורף: "כשבחוץ קר וסוער והשלג יורד, כמה חם ונעים יהיה בפנים"- LET IT SNOW. בפנטזיה קסומה כמו מתוך עולם האגדות, הצליחו השתיים להביא לידי ביטוי את מגמת האסקפיזם. פינה נפלאה לבריחה והתנתקות מהמולת היום יום.


עיצוב: סיון גולדפלד ומיטל אירני לרוזטו

תמר ברניצקי חוגגת את היופי הפראי בעיצוב בדי ריפוד למותג קסטיאל As is. היא  מעבירה את ציורי היד שלה על גבי בדים, בצבעוניות פסטלית מעושנת ומשלבת אותם בחלל המגורים העכשווי.


עיצוב: תמר ברניצקי  לקסטיאל AS IS צילום: יעל פרידמן

גילי אונגר ותלמידיו נותנים ביטוי אומנותי בשילוב מהפנט וכמעט לא הגיוני של צורות גיאומטריות עם הדפסי פרחים וכן צבעוניות מטריפה מול שחור לבן וזהב.


עיצוב: גילי אונגר ותלמידיו לאי די דיזיין.  צילום: יעל פרידמן

הום דיזיין הגישה תצוגת תכלית נועזת ומרשימה של העיצוב הישראלי- זו הדרך להתחיל את השנה!

   
מימי נורי עוסקת בעיצוב ותכנון פנים