בלוג האמנות

 
הציור האינטואיטיבי

אחד הדברים המורכבים בחיינו, הוא הקושי לפעול ללא ביקורת ובעיקר ללא ביקורת עצמית. כולנו מושפעים מחוויות העבר שלנו, ממסרים שספגנו, מהצורך להתמודד עימם ולפעול רצוננו.
קושי זה מתבטא בעצירת תהליכים בחיים, תוך הקשבה לקולות הפנימיים האומרים לנו : "לא ! זה לא ילך…, אני לא אצליח"…. האם זה יפה או מכוער?… האם זה מקובל אולי לא?….מה יגידו ההורים? "
לצד הקולות הללו, שוכנת בתוכנו אנרגיה עוצמתית, אנרגיה יצירתית, שנולדנו איתה ופועמת בקרבנו -ללא וויתורים והנחות- בכל רגע ורגע בחיינו. אנרגיה זו, מבקשת שניתן לה ביטוי הולם. היא מראה את עצמה בדרכים שונות. בדרכים של הצלחה, של הגשמה, של יעוד ומטרה,יזמות,  שמחה וסיפוק.
לעיתים, אנרגיה יצירתית זו מצליחה לבטא את עצמה בצורות אחרות, כגון, אלימות, צעקות, תלות, הרס עצמי, ודומיהם. וזאת מדוע? כיון שהדרך להצלחה והגשמה פגשה במחסומים, (קודים חברתיים, "חינוך", מנהגי תרבויות, מסורת, חוקים, תנאי סביבה, משפחה וחיים). נוצר פער, בין מי שאנו רוצים להיות, לבין מי שאנו נראים וחיים –  וככל שיגדל הפער, הוא יהווה קרקע בטוחה להתפתחות סבל, אי נוחות, מכאובים ומחלות.
מטרת מפגשי הציור האינטואיטיבי, היא ללמוד לנטרל את המחשבות הטורדניות השוללות מאיתנו את שאנו רוצים להשיג. תהליך זה, מוביל אותנו להמשך חיינו מתוך מקום של קבלה והערכה עצמית, השקטת הביקורת, ולמידה לקבל את עצמנו כפי שאנו.
שיטת לימוד זו, מפתחת את היצירתיות שבנו, תוך  תהליך מודעות עמוק, ומביאה אותנו להאמין ביכולות שלנו. משם, השמיים הם הגבול….
בעת התנסות בציור אינטואיטיבי אנו עוברים חוויה מרגשת, אשר מסייעת לעלות על מסלול היצירתיות והחדשנות, שיוביל אותנו קדימה בכל תחום בחיים.
הציור האינטואיטיבי עוזר לנו להביא לידי ביטוי את מהותנו הכוללת. באמצעותו, אנו  מביעים רגשות מכל סוג, תחושות עמוקות ומאוויים נסתרים. כל מפגש בציור אינטואיטיבי משקף לנו את מי שאנו ונותן לנו הזדמנויות לשינויים.
זהו מפגש מרתק  עם ה"אני" שלנו. אנו נותנים במה למי שאנחנו באמת, לחלומות, לדמיונות  ולרגשות שלנו . במפגשים רצופים אנו עוברים מספר שלבים באומץ, בנאמנות לעצמנו ובכך מתפתחים בתהליך טרנספורמציה.
וכמו שהגדיר זאת יפה הרב קוק:                                                                              
 "יצייר לו כל אחד באמת ובתמים מה שנשמתו מראה לו,
יוציא את תנובתו הרוחנית מן הכוח את הפועל, בלא שפתי רמייה
ומניצוצות אלה אבוקות אור יתקבצו ויאירו את כל העולם מכבודם,
 חלקי אמת פנימית אלה, האמת הגדולה תופיע".                    
 
השפעות התרגול באמצעות ציור אינטואיטיבי
כתוצאה של פעילות יצירתית מהסוג האינטואיטיבי, נוכל להבחין בשינויים פנימיים שונים,שלפעמים  ישפיעו עלינו בהדרגה, ככל שנתחבר לשיטה אומנותית זו, ולפעמים נצא משיעור בודד מלאי רשמים עזים שישנו את תפיסת עולמנו בבת אחת. החוויות הנצפות הן:
הגברת היצירתיות.
הכנסת חדשנות לחיים .
בריאת מציאות חדשה בכל יום.
מימוש פוטנציאל.
הגברת הביטחון העצמי.
הגברת יכולת הריכוז .
הערכה עצמית ואהבה עצמית .
הקניית הרגלים וערכים.
הגברת ההקשבה לעצמי ולאחרים.
הבנת חוקי החיים .
יכולת ריפוי. זהו כלי לשחרור, טיפול ומניעת חסימות ומשמש מפתח לחיים בריאים.
מודעות ועבודה פנימית.
הכנסת כוחות חדשים ואנרגיה מרעננת לחיים.
הגברת הכוח הויטאלי (כוח החיים).
שינוי בראיית המציאות, ראיית החיים בפרספקטיבה אחרת, אפשר לומר מנקודת מבט שונה.
התחברות האדם אל עצמו תוך גילוי עצמו והכרה בייחודיות שבו.
חיבור האדם לשורש נשמתו, למקור שלו .
הגברת הסובלנות תוך שחרור מדעות קדומות.
איזון בין רגש לשכל, בין האונות במוח.
הרחבת המודעות.
התחברות אל הילד הפנימי שבנו, להבעה, לחוויה, לשמחה, לאהבה
חיבור לתחושות הבטן, לאינטואיציה.
על פי הרשימה הארוכה לעיל, ניתן לראות שההשפעה ניכרת בכל תחום בחיים.