צוף פרג

צוף, ילידת 1981, בוגרת לימודי אומנות "באקדמיה לציור ברלין" הינה אמנית מגוונת העוסקת בציור, צילום, פיסול ועיצוב תפאורה לקולנוע ותיאטרון.
 
חלק ניכר מעבודותיה של צוף מאופיינות בסגנון אקספרסיוניזם מופשט ונעשות בטכניקת Action painting  בה האמן שואף ליצור תוך חוויה רגשית בה הרציונל אינו מפקח על הרגש זאת בניסיון ליצור דימוי המשוחרר ממגבלות ההיגיון.
 
כבר בעבודותיה הראשונות עסקה צוף בסוגיות הזהות עצמית החל ממסע הפרידה משנות ילדותה, בשאלות בדבר שייכות ואינטימיות ובזהות הנשית ומאפייניה.
 
בשנים האחרונות צוף מתמקדת בבחירת חומרים וצבעים המדגישים את הפן הרגשי ביצירתה ואת מנעד תחושותיה וביניהם אקריליק, צבעי שמן, עפרונות, ומעל הכל – שעווה, המסמל עבורה את העדינות והשבריריות בה היא מאופיינת…
עבודותיה של צוף משולות בעיניה לשדה קרב, המתאר תחושות ולאו דווקא את המציאות האובייקטיבית של העולם הסובב. בסגנון הציור האקספרסיבי המאפיין את יצירותיה באים לידי ביטוי אינסטינקטים ראשוניים באופן ספונטני. כתוצאה מכך, הופכת המציאות החיצונית למציאות פנימית פסיכולוגית, המייצגת את התת מודע והאמת של האמן. השימוש בצבעוניות חריפה, עיוותים והגזמות בדמויות ובתנועותיהם, או בסביבה שבה הן מוצגות, מסייעים גם הם ביצירת עולם אלטרנטיבי ונאיבי, המציג פסיפס של שאלות בנושא זהות עצמית.
 
צוף הציגה את עבודותיה בתערוכות בגרמניה, אוסטריה, איטליה וישראל.

לרכישה או השכרה של יצירות האמן, צור קשר: 054-4560569